A desk to impress - organizacja miejsca pracy

Posted on March 22, 2017


Jestem zodiakalnym bykiem a co z tym się wiąże zwracam dość dużą uwagę na przedmioty, które mnie otaczają. Dbam o każdy detal w miejscu, w którym sporo przebywam. Nie lubię iść na kompromis więc bardzo skrupulatnie wybieram akcesoria do wystroju wnętrza. Potrafię cierpliwie poczekać żeby znaleźć coś w czym się zakocham od pierwszego wejrzenia.

Większość swojego czasu pracy spędzam stacjonarnie w domu dlatego tak istotne było dla mnie zaprojektować to wnętrze tak żeby spełniło moje oczekiwania. Zdradzę Wam tajemnicę, że w chwili obecnej to miejsce to tona książek, gazet, złote ukochane lustro, piękna złota lampa prosto z Berlina oraz dywan z targu vintage z Lipska. Reszta elementów trafi niedługo do mojego wymarzonego 'biura'.Niecierpliwie czekam na drewniane biurko, które robi mój tata. Na co dzień zajmujący się renowacją mebli antycznych. Biurko będzie drewniane i proste. Troszkę w klimacie 'artdeco'. A co więcej z historią. Kropką nad 'i' będą skrupulatnie wyszukane uchwyty, które dodadzą całości klimatu. Ach nie mogę się doczekać ! Do całości brakuje krzesła, które nadal szukam. Może polecicie mi jakieś fajne miejsca online, w którym mogłabym znaleźć coś ciekawego ?


W miejscu, w którym będę przebywać sporo czasu potrzebuję również wygodny fotel. Wybrałam już piękny skórzany fotel, który lada dzień, mam nadzieję, trafi w moje ręce. Wówczas czytanie książek będzie w 100% komfortem i przyjemnością.To tyle tytułem wstępu bo dzisiaj chciałabym napisać o czymś również ważnym w życiu każdej osoby, która uwielbia piękne przedmioty i akcesoria. Mam na myśli akcesoria papiernicze! Notatniki, kalendarze, plannery, akcesoria do pisania, zakładki, stickery, etc.. Jest tutaj ktoś kto jak ja uwielbia wizyty w duńskim sklepie Tiger? Jeśli tak to już teraz koniecznie musicie zajrzeć do &otherstories (sklepu ze szwedzkiej grupy H&M), w którym od dzisiaj pojawiła się linia akcesoriów na Wasze biurka i nie tylko!materials: & other stories


« Newer Post Older Post »

2 comments

  1. Bardzo podoba mi się ten wzór fotela, mam nadzieję, że to prawdziwa, oddychająca skóra!
    Pozdrawiam, Zofia!

    ReplyDelete
  2. Fotel jak najbardziej jest wykonany z naturalnej skóry. Co prawda jest to alternatywa fotela marki Vitra. "Lounge Chair and Ottoman" - tak brzmi pełna nazwa tego fotela z podnóżkiem. Zaprojektowany w 1956 roku przez genialnych designerów: małżeństwo Ray i Charlesa Eamesów. Do dziś produkowany i chyba z każdym dziesięcioleciem coraz bardziej doceniany. Moim zdaniem to najważniejszy mebel w historii współczesnego wzornictwa. Jednak kosztuje blisko 30 tys. zł.... Dlatego znalazłam alternatywnie fajne rozwiązanie, które spełnia moje oczekiwania. Nie chciałam nic cukierkowego, pikowanego czy też mocno współczesnego. Większość foteli jest projektowana na jeden styl. A ten ma w sobie wszystko czego do szczęścia mi potrzeba !

    ReplyDelete

Recommended