Gdzie kupuję t-shirty? Jak znaleźć dobry gatunkowo t-shirt?

Posted on January 18, 2018Jednym z elementów garderoby, który bardzo lubię nosić jest klasyczny biały t-shirt. Niby taka prosta zwyczajna rzecz jednak trudno trafić na taki t-shirt, który przetrwa kilka prań. W swojej szafie mam kilka takich modeli. Przy ich wyborze zwróciłam uwagę na kilka ważnych szczegółów:

1) CENA - nie oszukujmy się, ale bluzka, która będzie kosztować 30 - 50 zł nie przeżyje zbyt wielu prań. Szwy się powykrzywiają a materiał się zmechaci. Dobry gatunkowo t-shirt powinien kosztować minimum 100 zł.

2) METKA - warto przeanalizować skład i postawić na 100% bawełną bądź bawełnę z elastanem, który wzmocni tkaninę dzięki czemu taki t-shirt będzie nam dłużej służył. Rzecz w tym, że bawełna bawełnie nie jest równa. Jak zatem dokonać wyboru jeszcze w sklepie? Przecież nie jesteśmy w stanie sprawdzić stopnia dojrzałości włókien użytych do przędzy (im starsze tym trwalsze), sposobu zbierania bawełny (ręczny jest dokładniejszy dzięki czemu bawełna ma mniej zanieczyszczeń), długości włókien czy sposobu obróbki bawełny... Większość z tych cech będzie miała bawełna Pima Cotton jednak nie ma zbyt wielu takich t-shirtów, które kosztują 100 zł (+-). Takie ubrania znajdziecie w marce COS, Momu czy w Bynamesakke. Tutaj znajdziecie zestawienie t-shirtów z bawełny do 200 zł

3) PIERWSZE WRAŻENIE / DOTYK - długie włókna użyte przy produkcji t-shirtów wpłyną na to, że tkanina będzie gładka i mięsista, a dzięki temu bardziej wytrzymała (taki jest t-shirt ze zdjęć DREAM GIRL od PLNY LALA). Dobry gatunkowo t-shirt będzie również gładki z delikatnym połyskiem.
photo Marta | edited by me | shoes: Kappahl | leather pants: Alexander Wang for H&M | t-shirt: PLNY LALA

« Newer Post Older Post »

1 comment

  1. ja akurat nie noszę, ale mój mąż uwielbia gładkie ewentualnie z bardzo małym logo jak np te Ralpha :)

    _____________
    ♥ Blog dla kobiet daria-porcelain.pl ♥

    ReplyDelete

Recommended